Trasa SMWS
(Starachowice-Mostki-Wykus-Starachowice)

Trasa SMWS (Starachowice-Mostki-Wykus-Starachowice) to prawie pętla która zaczyna się wjazdem do lasu przy skrzyżowaniu ulic Łączna/Morenowa a kończy w okolicy stadniny koni (skrzyżowanie Południowa/Wiejska).

Trasa prowadzi leśnymi ścieżkami w stronę Polany Langiewicza, później szutrową drogą w stronę Zalewu Mostki, po drodze mijamy próg skalny Cygańska Kapa. Skręcamy w lewo przy zalewie w Mostkach i kawałek czerwonym szlakiem. Na rozwidleniu w lewo pod górę i mijając okazały dąb kierujemy się na zielony szlak. Zielonym szlakiem w stronę Rezerwatu Wykus. Wykus to miejsce gdzie warto oddać hołd  walczącym za naszą wolność partyzantom. Więc chwała bohaterom a my wspinamy się pod górkę, później bardzo sympatyczny zjazd (dla mniej doświadczonych zalecam trzymać się lewej strony). Zostaje jeszcze kawałek po kamiennej drodze i wracamy w stronę Polany Langiewicza ale mijamy ją prawą stroną i kierujemy się w stronę Lubianki. Jedziemy żółtym odcinkiem trasy i spokojnie do mety … Po drodze oczywiście będzie okazja nabrać w płuca dużo leśnego powietrza i zazwyczaj trochę błota na rower i nie tylko.

#SieradowickiParkKrajobrazowy #SPKBike

UWAGA !!!

Zaproponowana trasa rowerowa nie jest oficjalnym szlakiem turystycznym, nie jest też specjalnie oznaczona i zabezpieczona. Zaproponowana wyżej trasa jest tylko propozycją jak poruszać się po Sieradowickim Parku Krajobrazowym rowerem. Przejechanie tą trasą wymaga umiejętności jazdy na rowerze w terenie. Decydując się na przejazd należy być świadomym, że cała odpowiedzialność za sposób poruszania się po lesie, ewentualne zdarzenia losowe czy wypadki spoczywa na kierującym rowerem. SPKBike.pl nie ponosimy odpowiedzialności za żadne szkody powstałe podczas poruszania się po lesie zaproponowaną trasą rowerową.

Pobierz GPX

trasa mtb gpx

Długość trasy:
27,00 km
Przewyższenia:
260 m
Czas przejazdu:
2h 15min

Zobacz trasę

Trasa na Relive
Trasa na Relive

Zdjęcia z trasy